Керівник проекту
   Приймає рішення, здійснює координацію дій, виробляє розбір "польотів". Утверджує технічне завдання, терміни і бюджет проекту. Керівник - головна людина в команді, відповідальність за зрив термінів або провал проекту лягає на нього.

 

Аналітик
   Визначає, що потрібно замовнику і що повинно бути зроблено. Здійснює предпостановку завдання. Як правило, ці функції лягають на керівника проекту або менеджера по рекламі і маркетингу.

 

Проектувальник
   Проектування інформаційної системи: структури сайту, структури бази даних, CGI-програм і їх взаємодій. Складає повне технічне завдання. У команді розробників веб-сайтів окремої посади такої теж немає. Функції проектувальника виконує керівник або програміст. Причина, як вже було сказано, в сильно обмежених ресурсах.

 

Програміст
   На підставі технічного завдання та проектної документації виконує кодування CGI-програм. Практика показує, що брати на цю посаду найкраще висококваліфікованого програміста, на якого можна покласти частково функції проектування інформаційної системи. На безпосереднє кодування йде в два рази менше часу, ніж на проектування, тому тримати недосвідченого кодера просто недоцільно. Проектувальник має величезний досвід кодування, тим самим код буде більш правильним і надійним. Отже, краще заплатити більше проектувальнику системи за кодування, ніж намагатися найняти більш дешеву і менш кваліфіковану робочу силу для кодування.

 

Верстальник
   Верстає сайт. Зобов'язаний знати HTML, CSS, JavaScript, а також володіти якою-небудь програмою для виконання примітивних дій з графікою, наприклад: сконвертувати зображення в інший формат, порізати, повернути, розтягнути і т.п.. Звичайно як така програма використовується PhotoShop. Верстальників у великих проектах зазвичай двоє. Перший - професіонал, виконує верстку головної сторінки, а також робить шаблон для другорядної. Другий верстальник, менш кваліфікований, виконує рутинну роботу з конвертації тексту з Word'а в HTML.

 

Художник / Дизайнер

   Створює зовнішній вигляд сайту. Завжди бідкається, що його робота найбільш складна, що натхнення буває прийде, а буває і ні, що у програмістів все зрозуміло, хоча сам він програмувати не вміє. Особливо складне питання представляє оцінка праці художника, як в кількісному відношенні, у вигляді оплати праці, так і в якісному. Окремо хочеться сказати про резюме, які нам надсилають. Дев'яносто з гаком відсотків претендентів, опанувавши FronPage вважають, що вони дизайнери, і платити їм треба не менше 200$ за одну роботу. Художник повинен вміти малювати, професійно володіти пакетами для створення та обробки графіки: Adobe PhotoShop, 3D Studio, Flash (без програмування).

 

Тестер
   Шукає помилки і недоліки, його завдання знайти їх якомога більше. Дуже важливо, щоб це був незалежний чоловік. Дуже небажано покладати ці функції на кого-небудь з членів команди.

 

Редактор
   Підготовка текстів для публікації в мережі. Часто тексти надаються замовником і публікуються як є, без будь-яких змін, тому що замовник не готовий оплачувати роботу професійного редактора.
Отже, якщо підсумувати сказане, то мінімальна кількість учасників команди - чотири людини: керівник проекту, програміст, верстальник і художник-дизайнер.Така команда може створювати хороші сайти за матеріалами замовника.Подальше зменшення учасників проекту можливо, але веде до різкої втрати якості кінцевого продукту. Функції верстальника можна покласти на керівника, програміста або художника-дизайнера, але досвід показує, що ні професійний художник, ні кваліфікований програміст, ні досвідчений керівник не опиняться в захваті від таких функцій, їм просто нецікава ця робота.